WITAMY W HOTELU ALPIN!

Nasz Hotel usytuowany jest w samym sercu Szczyrku, w otoczeniu malowniczych Beskidów. Powietrze tu jest czyste, astmosfera przyjemna, obsługa profesjonalna, a wnętrza - komfortowe i stylowe. Wybierasz wypoczynek w górach? Wybierz Alpin - Hotel z Klasą.

Rezerwacja online

Region

Na piękno i niepowtarzalny charakter Beskidu Śląskiego składają się przede wszystkim wyniosłe szczyty o znacznych jak na Beskidy wysokościach, długie grzbiety z rozległymi i malowniczymi halami oraz rezerwaty, skrywające często prastarą karpacką puszczę zachowaną w niemal nienaruszonym stanie. Szczryk leży w północno-wchodniej części Beskidu Śląskiego. Zajmuje górny odcinek rzeki Żylicy w rejonie Przełęczy Salmolpolskiej. Jest położony na wysokości od 460 do 600 metrów nad poziomem morza. Szczyrk leży nad Żylicą, potokiem, stanowiącym lewobrzeżny dopływ Soły, którego źródła znajdują się na stokach Malinowskiej Skały.

W krajobrazie Beskidu Śląskiego dominują strome zbocza i ostro wcięte doliny. Roślinność jest ułożona piętrami. Do wysokości 900 m n.p.m. stoki porastają lasy mieszane, na znacznych obszarach już dzisiaj wycięte, od 900 do 1150 m n.p.m. rosną lasy regla dolnego, składające się głównie ze świerka, z niewielką domieszką jodły i buka, powyżej, od 1150 do 1360 m n.p.m., znajduje się piętro regla górnego, tworzone przez świerk. Urozmaicają go rozległe hale i polany z nielicznymi już szałasami pasterskimi, które upodabniają niektóre części tej grupy górskiej do słynących z malowniczego krajobrazu Gorców. w lasach można spotkać sarny, borsuki, kuny, lisy oraz dziki, na zboczach gór padalca, salamandrę, zaskrońca i żmiję, a w Żylicy pływają lipienie i pstrągi.

Wraz z dziewięcioma gminami Szczyrk wchodzi w skład powiatu bielskiego. Graniczy z gminami: Buczkowice, Lipowa, Wilkowice, Wisła i Brenna. Szczyrk leży w strefie przejściowej wilgotnego klimatu morskiego z zachodniej Europy i klimatu suchego wschodniej Europy. Bogactwo środowiska przyrodniczego Szczyrku podnosi jego walory rekreacyjno-wypoczynkowe.


Miasto
Szczyrk to malowniczo położona miejscowość Beskidu Śląskiego, otoczona wieńcem pasm górskich Skrzycznego, Malinowskiej Skały, Magury i Klimczoka. Miasto oferuje doskonałe warunki do całorocznego wypoczynku i rekreacji. Zimą przygotowanych jest blisko 60 km tras narciarskich, przystosowanych odpowiednio dla początkujących jak i wyczynowych narciarzy oraz snowboardzistów.

Dzięki swojemu usytuowaniu Szczyrk przyciąga swoimi atrakcjami także w okresie letnim. Znajdują się tu 72 km szlaków turystycznych i 8km spacerowych oraz 60km górskich szlaków rowerowych - specjalnie wytyczonych i oznakowanych.

Co roku w Szczyrku odbywają się dziesiątki imprez sportowych i rekreacyjnych. Na szczególną uwagę zasługują: Polonijne Igrzyska Zimowe, Mistrzostwa Samorządów i Parlamentarzystów w zjazdach alpejskich i rowerach górskich, mistrzostwa carvingowe i snowbordowe, Memoriał Byłych Olimpijczyków Skokach Narciarskich, MTB Beskidy i wiele innych. Dodatkowo Szczyrk jest współgospodarzem jednej z największych imprez folklorystycznych Europy - Tygodnia Kultury Beskidzkiej.