WITAMY W HOTELU ALPIN!

Nasz Hotel usytuowany jest w samym sercu Szczyrku, w otoczeniu malowniczych Beskidów. Powietrze tu jest czyste, astmosfera przyjemna, obsługa profesjonalna, a wnętrza - komfortowe i stylowe. Wybierasz wypoczynek w górach? Wybierz Alpin - Hotel z Klasą.

Rezerwacja online

Atrakcje turystyczne

Szczyt Skrzyczne - najwyższy szczyt polskiej części Beskidu Śląskiego. Wysokość 1257 m n.p.m. Na szczycie znajduje się schronisko PTTK, do którego prowadzi ze Szczyrku wyciąg krzesełkowy. Ze szczytu prowadzą 3 nartostrady oraz wyczynowa trasa zjazdowa FIS, najtrudniejsza w Polsce. Punkt widokowy na Beskid Żywiecki, Mały i Wyspowy. Liczne szlaki turystyczne. Szczyt można zdobyć kolejką liniową lub spacerując szlakiem prowadzącym przez Jaworzynę lub dolinę Zapalenicy.

Trasy narciarskie - najlepsze warunki narciarskie panują zazwyczaj w lutym. Nie ma w Polsce porównywalnego miejsca ze Szczyrkiem pod względem nasycenia wyciągami narciarskimi i pomysłowym powiązaniu ich w całościowy system - wraz z trasami zjazdowymi o różnym stopniu trudności. Narciarze i snowboardziści mają do dyspozycji 30 wyciągów narciarskich, dwuodcinkową kolej krzesełkową, 60 km tras narciarskich w tym 10 km sztucznie naśnieżanych i ponad 3,5 km oświetlonych, umożliwiających jazdę wieczorem. Cztery trasy mają licencję międzynarodową FIS : trasa zjazdowa wiodąca ze szczytu Skrzycznego, slalom na Beskidku, Golgota i Bieńkula. Biegowe trasy narciarskie znajdują się w Salmopolu. Dopełnieniem atrakcyjności narciarskiej są 3 skocznie narciarskie na Skalitem oraz w Białej.

Trasy rowerowe - o powierzchni 60 km - specjalnie wytyczonych i oznakowanych.- "Wokół Skalistego" (Szczyrk Centrum - Zapalenica - Siodło - wokół Skalistego - Borowina - Szczyrk Centrum) - trasa o długości 8 km, przeciętny czas jazdy ok. 50 minut.

Przełęcz Salmopolska leżąca na trasie Szczyrk - Wisła, to miejsce gdzie najłatwiej nauczyć się jazdy na nartach. Wielu zaawansowanych narciarzy stawiało tutaj swoje pierwsze kroki. Dwa wyciągi orczykowe, wypożyczalnia sprzętu, szkoła narciarska oraz karcma góralska z wielkim paleniskiem, przy którym można zjeść własnoręcznie upieczoną kiełbaskę lub wypić grzane piwo z goździkami.

Malinowska Skała - wysokość 1152 m n.p.m. Wierzchołek Malinowskiej Skały znany jest ze sterczącego na nim pięciometrowego bloku piaskowca.

Jaskinia Malinowska (zwana również Jaskinią Ondraszka) leży przy czerwonym szlaku wiodącym z Salmopola na południowo - zachodnich zboczach Malinowskiej Skały. Uchodzi za jedną z najciekawszych i ładniejszych jaskiń w Polsce. Ma 132 m korytarzy i owiana jest mgiełka legend i podań o Ondraszkowych Zbójnikach.

Jaskinia w Trzech Kopcach - Grota Klimczoka ma długość 925 metrów, prowadzi do prostokątnej studni, z dna której odchodzą dwa nachylone korytarze prowadzące do Wysokiej Komory, Sali Koziołków, Komnaty Chrystusa, Sali Odkrywców i Rycerzy oraz wielu innych ciekawych i tajemniczych zakątków.

Sanktuarium Maryjne na Górce - jak głosi tradycja ludowa w miejscu tym w 1894 roku przez kilka miesięcy dwunastoletniej dziewczynce ukazywała się Matka Boska. Zdarzenia te miały miejsce przy Przykrej Kępce - miejscu znajdującym się na zboczu Magóry. Matka Boska pojawiała się na konarach buka - konar ten do dziś znajduje się w małej kapliczce obok kościoła. z placu przed kościołem rozciąga się piękny widok na dolinę Żylicy i Skrzyczne.

Kolej Gondolowa z Doliny Olszówki znajduje się na południowym stoku Szyndzielni (szczyt w Beskidzie Śląskim o wysokości 1026 m n.p.m.). Jej usytuowanie umożliwia podziwianie w całej krasie panoramy Beskidu Śląskiego.

Zamek Sułkowskich w Bielsku-Białej z końca XIV wieku, zbudowany przez piastów cieszyńskich, w neorenesansowym stylu charakteryzuje się pięknymi wnętrzami i neoromańską kaplicą zamkową pw. Św. Anny.